TRADICE A MINIMALISMUS V PÉČI O PLEŤ

Krásná pleť je zdravá pleť. To, co nás při pohledu na výraznou krásu arabských či indických princezen, zaujme jako první, je právě jejich přirozená krása, která září skrz vše ostatní. Dost možná to nemá na svědomí ani podnebí ani genetika, ale prostě jen ta správná péče.

 

Běžně přijímaná představa správné péče o pleť se často nese v duchu “čím více, tím lépe”. Čím více účinných látek, tím lepší efekt. Čím více výzkůmů v laboratoři, tím revolučnější výsledku. Čím více produktů, tím krásnější výsledek. A tak si často dáme během dne na pleť víc než deset různých produktů, kdy se každý skládá často z desítek ingrediencí. Často je tomu tak i v případě čistě přírodní kosmetiky, přestože to je samozřejmě pro pleť ta zdravější a prospěšnější varianta. Ale i dobrých věcí může být často prostě moc. A pleť může začít protestovat.

 

Opravdový luxus totiž nespočívá v kvantitě, ale hlavně v kvalitě. Pleť nepotřebuje desítky přípravků, stačí jich pár, pokud budou splňovat to, co ke svému správnému fungování potřebuje. Pleť totiž potřebuje pouze jemně vyčistit a ošetřit. A čím jednodušší přípravky použijeme, tím je pro pleť snazší využít jejich benefitů.

Příroda nám často nabízí už téměř hotové produkty, které vyžadují jen minimální úpravu. Co kdyby vaše kosmetický rutina obsahovala jen jíl, růžovou vodu a arganový olej? Připadá vám to málo? Málo sofistikované, málo personalizované? Jsme zvyklí používat produkty vhodné pro náš typ pleti, ale ve skutečnosti existují jen dva typy pleti - zdravá, bezproblémová a pak ta, co je v nějaké nerovnováze. A je jedno, jestli je disharmonie projevuje nadměrným maštěním nebo naopak suchými šupinkami. A chceme-li nerovnováhu odstranit, nemůžeme používat přípravky, které ji někde jinde zase vytvoří tím, že mastnou pleť vysuší a suchou promastí. Chceme se dostat do středu, nikoliv do opačného extrému. Proto nepotřebujeme personalizaci. Potřebujeme harmonii. A ta nejčastěji přichází z čisté přírody a vyžaduje jen minimální zpracování.

 

Země, voda a zlato

 

Marocký jíl rhassoul je tradičně používán jak k mytí pleti, tak vlasů. A není to jen tak náhodou. Dokáže na sebe navázat nečistoty, odvést z povrchu pleti odpadní i toxické látky, aniž by narušil její přirozený ochranný film. Pleť projasní a zjemní, vlasy nabudou na objemu, pokožka na těle ocení jemný peelingový efekt a detox.

 

Růžová voda neboli růžový hydrolát je vedlejší produkt výroby růžového esenciálního oleje. Nese si podobné vlastnosti, které má růžový olej - pleť zklidňuje, zjemňuje, napomáhá regenreaci a jako bonus nádherně voní. Navíc je ideálním pleťovým tonikem.

 

Arganový olej nebývá nazýván marockým zlatem jen tak pro nic za nic. Pořád si myslíte, že jeden olej nedokáže to samé, co krémy podložené studiemi vědců z Kalifornie? Dokáže a dokáže i mnohem víc. Samotný olej je totiž velmi komplexní látka, která obsahuje spoustu pro pokožku prospěšných ingrediencí. Ale protože ho stvořila sama příroda, jsou tyto látky v ideálním poměru a poskládané tak, aby jedna druhou podporovaly a spolu vytvořily dokonale efektivní produkt. Co tedy v arganovém oleji například najdeme?

 

Nenasycené mastné kyseliny - hlavně omega 9 a omega 6.

Velmi vysoký obsah vitamínu E

Skvalen

Polyfenoly

 Všechno to jsou látky, které přispívají ke správnému fungování pleti, posilují její ochranu před vnějšími vlivy, zpomalují stárnutí pleti a podporují její regeneraci, působí antibakteriálně a zmírňují podráždění. Je z toho zřejmé, že s takovou si přijdou na své všechny typy pleti a že málokterý - jestli vůbec nějaký - průmyslově vyrobený produkt dovede odvést stejný výsledek.

 

Zvolte tedy ve své péči ten správný poměr maximalismu a minimalismu. Maximalizujte nároky na efektivitu a výsledky a minimalizujte dopad na životní prostředí, škodlivou chemii a zbytečné procedury, které pleť pouze zatěžují.