ŠEST DŮVODŮ PROČ POUŽÍVAT I PŘÍRODNÍ KOSMETIKU

Často slýcháme dotazy typu "proč zrovna přírodní kosmetika?", "bude to fungovat?" a taky "nesmrdí to?". Setkáváme se i s názory, že jen jedna z cest je ta správná a vnímáme boje mezi zastánci přírodní kosmetiky a té konvenční. My v Záhiru věříme, že vše má svůj čas a místo a každý z nás je jedinečný. Máme právo výběru a naše vlasy a pleť reagují různě. Proč je ale přírodní kosmetika skvělá, proč ji chtít a proč se nebát jí někoho obdarovat?

1.) Přírodní kosmetika je univerzální

Velká část přírodní kosmetiky má tu výhodu, že je skvělá na více věcí zároveň. Jeden příklad za všechmy: arganový olej použijete na vlasy jako zábal, na nehtovou kůžičku pro její změkčení a péči a na obličej místo krému. Nepotřebujete haldy produktů, šetříte místo, peníze i počet obalů, které se musí někde vyrobit.

2.) Nemusím tak často měnit lahvičky

Většina přírodních látek (pokud se bavíme o těch, které jsou již léty ověřené) jsou skvěle snášeny, a to i pokud je používáte dnes a denně. Pochopitelně to neznamená, že na přírodní složky neexistují alergie a že si pleť čas od času neřekne o změnu - stejně jako nedokážeme jíst každý den stejnou snídani, ani pleť se nespokojí roky pouze s jedním výrobkem. Obvykle to ale neznamená, že začne výrobek odmítat a Vy tak musíte hledat znova od začátku... Navíc se nestává, že by se přestal výrobek vyrábět. Dokud porostou rostliny ze kterých se látky získávají, určitě najdete někoho, kdo produkt vyrobí.  

3.) S přírodními produkty vím co používám

Když znáte ingredience a svou pleť, je často jednodušší se orientovat v tom, co je v lahvičce. Málokdo z nás rozumí všem těm dlouhým složením a chemickým názvům. Naopak bývá mnohem jednodušší zapamatovat si těch pár názvů, které na produktech naleznete.

4.) Přírodní kosmetika voní

Že přírodní kosmetika musí páchnout? Ale jděte. Jasně, najdou se přísady, které ne každému jdou pod nos, ale i v přírodě najdeme spoustu dokonalých vůní! Navíc mají často ještě i aromaterapeutické účinky, což uměle moc nevytvoříte.. Kdo vyzkoušel náš Aŕganový tělový balzám VerbenaAmbra nebo Neroli nám určitě dá za pravdu! A pokud naopak hledáte něco nenápadného, i tak budete úspěšní! Čistý avokádový olej nikoho vůní urazit nemůže!

5.) Skvělé účinky přírodního složení

Přírodní kosmetika často nabídne řešení tam, kde ta konvenční selhává. Zejména ti, kdo mají problematickou nebo citlivou pleť ji ocení. Pupínky? Přiliš veliké póry? Proč nezkusit i jednodušší produkty, které jsou ověřeny staletími! Rhassoul pro zářící pleť nebo třeba černuchový olej pro pleť mastnou a problematickou si už oblíbila nejedna zákaznice a dokonce i zákazníci mužského pohlaví!

6.) I muži si zaslouží péči

Spousta mužů i dnes trpí předsudky, že kosmetika je jen pro ženy. A někteří pak potajnu hledají pomoc v dámské kosmetické poličce. Často jim vadí konzistence komerčních výrobků, to, že zanechávají vrstvu, jsou lepivé nebo převoněné. Přírodní kosmetika jim může nabídnout řešení - velká část není parfemovaná vůbec a rychle se vstřebává, takže se nemusí bát ji používat (po opalování je arganový olej  perfektní a daří se ho nanášet i na muže, kteří jinak často rezistují - vlastní zkušenost). A pokud si zakládají třeba na vousech, jsou olejová séra nezastupitelná. 

Přírodní kosmetika už často není doménou okrajových subkultur. Naopak - skvělých účinků jsou si vědomi i výrobci "běžné" kosmetiky - třeba arganový olej je momentálně všude v reklamách. Kolik ho ale ve výrobcích je? A jak byl získán? To už často nezjistíte. Proč tedy nejít ke zdroji a nemít ho čistý?! Zakládáme si i na tom, aby balení byla hezká, protože si to i tento druh kosmetiky zaslouží! Nemusíte se tak bát dát kterýkoliv z našich výrobků komukoliv jako dárek. Zaručeně potěší.