VÝROBA NAŠICH PRODUKTŮ

Chceme se s Vámi podělit o detailní informace o naší kosmetice. A k tomu pochopitelně patří i znalost výroby. V případě přírodní kosmetiky je často to nejjednodušší a tradiční tím nejlepším. Proto dbáme na to, aby nebyly používány zbytečné chemikálie nebo procesy. Všechno čisté a mechanické. Jak se tedy vyrábí náš arganový olej?

Příběh našeho oleje začíná u stromů argánií v Maroku. Zde jsou dodavateli sbírány a loupány plody a následně zbavovány své tvrdé vnější části. V případě, že má být výsledným produktem olej na vaření, semena se ještě jemně opraží - získají tak nádhernou vůni. Pokud je cílem olej kosmetický, zůstavají syrová. Všechno je přivezeno v pytlích do lisovny v Agadiru.

Po částech jsou pak sypány do lisovacích strojů - mechanicky nastavitelných na požadovaný efekt (stejný typ lisů je tak možno používat i na opuncie, sezam, černuchu atd. - náš sortiment proto můžeme neustále rozšiřovat). Na jeden litr arganového oleje se spotřebuje v průměru třicet kilogramů suroviny. Čerstvě vylisovaný olej odkapává do velké nádoby pod lisem. Když je naplněna, přijde na řadu filtrace.

Nepoužíváme chemické možnosti čištění - pouze mechanickou filtraci za pomoci několika nastavitelných plátů papíru. Proces filtrace se může opakovat, pokud je potřeba. Nesnažíme se však odstraňovat charakteristickou vůni - pouze větší částečky. Proto je náš olej nádherně zlatavý a může se v něm vytvořit sedlina. Jedná se jen o drobné částečky arganiových plodů, a proto výsledku neškodí. 

Následuje stáčení do lahviček, lepení etiket a znamenání data spotřeby. Poté je vše připraveno na cestu k zákazníkovi. Takhle jednoduché to je - s nejlepšími surovinami není třeba složitých procesů.