JAK KOUPIT NAŠE VOŇAVÉ BALZÁMY“ NASLEPO?“

Někdo zastává názor, že přírodní kosmetika nemá být parfémovaná, jiní si zase na vůně potrpí. Proto v našem sortimentu najdete i voňavé tělové balzámy, které tvoří stoprocentní marocký (za studena lisovaný) arganový olej s velmi malým množstvím (čtvrt procenta) oleje esenciálního. Jak si z vůní vybrat?

ORIENTÁLNÍ AMBRA

Ambra je naše stálice a většinou se stává „miláčkem“ na první přičichnutí. Naše věrné zákaznice dokonce tvrdí, že jsou na ní závislé. Ambra je určena spíše do chladnějšího počasí. Je totiž teplá, hřejivá a sladká s orientálním nádechem. Už několikrát jsme také od zákazníků slyšeli: „Víte, co mi to připomíná? Když jsem byla malá a chodila jsem do první třídy, měla jsem takovou průsvitně růžovou gumu a tahle vůně mi ji teď připomněla…J Ano, my tu růžovou gumu ze školy taky pamatujeme a ta podoba tu opravdu lehce je. (Taky jsme si dělali osobní průzkum, zda tito lidé v dětství do té gumy kousli - stejně jako my -  aby zjistili, jestli je tak úžasně sladká a skvělá, jako její vůně. Nebyla…

SVĚŽÍ VERBENA

Verbena Vám nabídne optimistickou a svěží citronovou vůni, která Vám zaručeně zvedne náladu. Esenciální olej z verbeny se v aromaterapii používá především při nervozitě a neklidu. Prý pomáhá také na nízké sebevědomí a nedostatek motivace, ale to opravdu nemůžeme potvrdit, i když jsme to samozřejmě zkoušeli. J Literatura uvádí, že olej z verbeny může mít fotosenzibilní účinky na pokožku. Pokud tedy máte tento problém (i když při koncentraci v našem výrobku je to málo pravděpodobné), nepoužívejte balzám s verbenou několik hodin před sluněním.

ZEMITÉ NEROLI

Neroli rozhodně není „prvoplánová líbivka“ a také není vůní pro každého. Esence pomerančových květů je totiž o dost jiná, než vůně samotných pomerančů. Je velmi charakteristická: pouze lehounce nasládlá, zemitá s nahořklým podtónem. Symbolicky má vůně pomerančového květu vyjadřovat čistotu, nevinnost a ctnost. V některých kulturách je zase pomerančový květ symbolem plodnosti. Tak si vyberte…

ZÁHADNÝ CEDR

Pokud jsme říkali, že neroli není pro všechny úplně klasicky líbivá vůně, o cedru to platí mnohonásobně. Tady rozhodně nejde o mainstream! Cedr je totiž velmi charakteristický. Buď ho nenávidíte, nebo milujete. Samotná vůně je těžší, zelená a výrazná. Je pryskyřičná a přitom sametově jemná. Je sladká, ale zároveň nahořklá. Je prachově jemná a současně dřevitě drsná. A úplně nejlepší na ní je, že je unisexová, takže si ji mohou užít (případně ji nenávidět) muži i ženy.