PŘÍRODNÍ PÉČE O VLASY

Slyšeli jste o no poo metodě? Pokud se zajímáte o přírodní kosmetiku, tak pravděpodobně ano. Nejen v naší zemi nabývá v posledních letech na popularitě – více lidí se každým dnem zabývá nejen tím, co jí, ale i tím, co jim přijde na kůži. Mytí vlasů nevyjímaje. Navíc problémy se svěděním hlavy, přecitlivělou pokožkou a lupy nejsou vůbec neobvyklé. A spousta z nás nakonec zjistí, že jim zkrátka nesedí agresivní pěnidla přidávaná do většiny šamponů. Někteří pěnu vyžadují a snesou, pak není důvod neužívat si krásné vůně a jednoduchou aplikaci. Jiní však ne a právě takoví – společně s přesvědčenými minimalisty a odmítači chemie sáhnou právě po no poo metodách (mytí bez přidaných nehezkých látek).

Někdo nedá dopustit na sodu s vodou a oplachování octem. Jiní propadli žitné mouce.  My máme v nabídce dva výrobky k péči o vlasy, které jsou naprosto jednoduché složením a účinné výsledky. Jedná se o rhassoul a sérum pro posílení vlasů. Komplexní péče naprosto bez chemie.

A jak si vlasy umýt rhassoulem? Smícháte malé množství prášku (na vlasy po ramena si vystačíte s čajovou lžičkou) v mističce či přímo v ruce a nanesete na vlasy. Vmasírujete do pokožky hlavy i do délek. A necháte působit alespoň pět minut. Poté pořádně opláchnete teplou vodou. Smývání musí být důkladné a chvíli času zabere, ale stojí to za to.

Po použití rhassoulu zůstanou vlasy hebké – jíl naváže přebytečnou mastnotu i nečistoty, aniž by poškodil přirozenou ochranu pokožky. Většina uživatelů (a zejména uživatelek) se shodne na tom, že po umytí rhassoulem mají vlasy jemnější a lehčí, nadýchané a lesklé. Někdo vyžaduje více uhlazení nebo výživy - to dokáže sérum pro posílení vlasů.

Sérum obsahuje směs olejů zvolenou tak, aby dohromady posilovaly vlasy, zabraňovaly třepení konečků a uhlazovaly vlákna. Tento přípravek je možné použít bud jako běžný bezoplachový kondicionér - po umytí vetřít pár kapek do vlasů a nechat doschnout. Takto pomůže vlasy lépe upravit a zabránit jejich krepatění. Nebo jako hloubkovou kůru - do vlhkých vlasů a pokožky hlavy vmasírujte sérum a nechejte působit alespoň patnáct minut. Vlasy můžete také zabalit do ručníku, aby byly v teple, případně nechat působit přes noc. Následně umyjte jak jste zvyklí.  

Oba tyto výrobky jsou velmi dobře snášeny všemi typy pokožek i vlasů. Díky čistotě surovin jsou také šetrné k životnímu prostředí.