I VAŠE PLEŤ SI ZASLOUŽÍ JARNÍ DETOX

Proč detox a proč právě teď?

Jarní detoxikaci prováděli už naši předci: jarní postní doba měla tělo zbavit škodlivin, očistit mysl a připravit se na nové období. Detox si ale po únavné zimě určitě zaslouží i Vaše pleť, která trpí pod rouškami a respirátory.

Co je to rhassoul?

Skvělým pomocníkem k detoxikaci pleti je rhassoul (nebo tako ghassoul: z arabského slova ghassala – čistit). A právě jaro je dobrým obdobím pro restart unavené pleti s kožními problémy.

Marocký rhassoul je zjednodušeně jíl, který se usazoval před mnoha miliony let v tehdejším moři na území dnešního pohoří Atlas. Po vytěžení se jíl suší na slunci, až dosáhne požadované konzistence, podobné prášku, který je nabušený stopovými prvky a minerálními látkami. Hornina se používala už v Egyptě v kosmetice i medicíně pro své léčivé vlastnosti.

Jak to účinkuje a co s tím?

Rhassoul pleť skvěle vyčistí, odstraní toxiny a vrátí pokožce zdravý tonus. Prášek se jednoduše smíchá s vodou, se kterou lehce nabobtná. U sušší pleti je vhodné přidat několik kapek oleje.

Každému vyhovuje jiná konzistence. A chce to trochu cviku. „Kaši“ můžete udělat řídkou a pleť jí pouze opláchnout nebo vyrobit hutnější pastu, kterou necháte jako masku působit na tváři několik minut. Marocké ženy rhassoul používají jako mýdlo, peeling i při léčbě různých ekzémů, kožních problémů nebo na zmírnění pigmentových skvrn.

Rhassoul i na vlasy?

Rhassou skvěle poslouží také jako šampon. Své téměř zázračné účinky prokáže zejména u podrážděné a problematické vlasové pokožky nebo při nadměrném maštění vlasů. Hustá kaše z rhassoulu a vody (je možné opět přidat několik kapek oleje) se nanese na vlasy a nechá několik minut působit. Pak stačí kštici jemně promnout a důkladně spláchnou vodou. Tato procedura si sice zejména u dlouhých vlasů žádá značnou trpělivost, ale lehce natužené a výrazně lesklé vlasy stojí za to!

 

Jakou má vlastně  rhassoul barvu?

Různou. Záleží na oblasti, kde se těží a na poměru stopových prvků a minerálních látek. Zkoušeli jsme jemný zelený rhassoul (pleť výrazně revitalizoval), červený(byl více vyživující), a šedý. Právě ten jsme se rozhodli zařadit do naší nabídky. Jeho účinky jsou totiž okamžité. Pleťová maska pleť výrazně vypíná, zmenšuje viditelně póry, plet a dodá jí sjednocenou zdravou barvu. Výrazně čistí, snižuje sekreci kožního mazu, vrací pokožce rovnováhu a podporuje její přirozenou odolnost.

 

Vyléčí rhassoul lupénku?

Ne! Lupénka je systémové onemocnění, které může kromě kůže postihnout i vnitřní orgány. Rhassoul však umí ložiska lupénky zklidnit, vysušit a zmírnit svědění. Jeho účinky jsme sledovali na třech našich klientkách po léčbě kortikoidy. Rhassoul spolu s kombinací čenuchového oleje během tří týdnů ložiska lupénky výrazně zlepšil.

 

Pomůže rhassoul s akné?

Ano. U menšího postižení kůže funguje skvěle, rychle, spolehlivě a viditelně. Pokud se však jedná o velmi těžké postižení pokožky, zde může sloužit pouze jako podpůrná léčba. Žádná kosmetika totiž neumí opravdové zázraky!