My se slunce nebojíme!

Éra strachu ze slunce a natírání se nepropustnými hutnými opalováky, pod kterými se kůže dusila, je naštěstí pryč. Chceme se vystavit blahodárným slunečním paprskům, chránit se přitom, to ano, ale přirozeně. K tomu nám mohou pomoci i oleje, které už samy o sobě přírodní UV filtr obsahují. Vše, co kůže vstřebá, se dostane do tělního oběhu a ropné deriváty tam opravdu nepotřebujeme.

Trendem jsou přírodní oleje vhodné pro opalování, které obsahují přírodní SPF. Obecně se udává, že bezpečný je pobyt na slunci 20 minut v případě neopálené kůže, SPF (ochranný sluneční faktor) tuto dobu násobí. Přírodní oleje mají SPF sice nižší, pro běžné použití v našich klimatických podmínkách ale zcela stačí. Tyto oleje se navíc ve vodě nesmývají, zabraňují odpařování vlhkosti z pleti a bojují i proti vráskám. Chrání nejen před slunečním zářením, ale také před volnými radikály. Starají se o pokožku - a čím lepší stav má, tím lépe si poradí s normální dávkou slunce.

avokádového oleje se uvádí výše SPF 4 až 10, navíc obsahuje vysoký podíl vitaminu E. Luxusní záležitostí je arganový olej, postará se o výživu i hydrataci kůže, pro plážový look jej naneste i na vlasy, které vyživí a dodá jim lesk. Sluncem podrážděnou pokožku zachrání zastudena lisovaný opunciový olej.

Při celodenním povalování na pláži pouze na přírodní UV filtry olejů ale raději nespoléhejte a využijte je k péči před a po opalování, kdy kůži i vlasy vyživí, regenerují a dodají zdravý sexy lesk.

Tak ať žije léto!