KRYSTALKY V BAMBUCKÉM MÁSLE? ŽÁDNÝ PROBLÉM!

Bambucké máslo je úžasná kosmetická surovina! Ne nadarmo jeho tradice používání sahá až k nepaměti. Chrání pokožku před přesušováním, vyživuje, zklidňuje a v malé míře poskytuje i UV faktor. Navíc je skvěle snášeno. Někteří si jej oblíbili i na obličej, zejména proto, že je jeho komedogenita (pravděpodobnost ucpávání pórů) obvykle uváděna jako mizivá (ačkoliv jsme se setkali s případy, kdy na něj lidé nedali dopustit co do péče o tělo, ale na obličej jim nevyhovovalo). Uvědomujeme si však, že vždy záleží i na konzistenci výrobku a ne jen na jeho účincích. A právě bambucké máslo Vás může občas překvapit hrubější strukturou - zkrátka jeden den je krásně hladké a hebké a další vypadá jako krupicová kaše. Ale co s tím?

Nejdříve je potřeba si uvědomit, že je to přírodní kosmetika. A některé věci jsou zkrátka přirozené - základní chemické procesy bez ohýbání běžných vlastností složek neobejdeme. A i když se třeba konzistence nehodí, je stále stejně úžasné. Takže jak k tomu došlo? Pravděpodobně bylo máslo v teple. Velikém teple. Třeba v létě v autě, teplém skladu, za oknem.. Nám se to pochopitelně stalo také. hlavně s kabelkovým balením, které nosíme stále s sebou... Čisté bambucké máslo má bod tání okolo 40 stupňů celsia. To naše je navíc zkombinováno s arganovým olejem - bod tání tak lehce klesá, díky čemuž je snadněji roztíratelné kdykoliv. Čím blíže k bodu tání, tím měkčí výrobek je.

Pokud však následně tuhne pomalu, dochází ke krystalizaci. Na základní chemické charakteristice se nic nemění, ale aplikace již není tak příjemná. Řešení je ale naprosto jednoduché! Pokud chcete hladkost výrobku obnovit, stačí se řídit následujícím postupem, který vidíte na obrázcích:

1. ve vodní lázni (stačí cca 45 stupňů celsia) nechejte máslo roztát

2. vyjměte a rychle zchlaďte - nám se osvědčilo dát výrobek do mísy s ledem nebo přímo do mrazáku

3. po pár hodinách máte krásně hladké máslo na jaké jste byli zvyklí

  

Přírodní kosmetika má svoje úskalí, ale věříme, že její pozitiva převažují. A bylo by škoda se připravit o tak úžasnou věc jako je právě bambucké máslo pouze pro nedostatek informací nebo jednu špatnou zkušenost!