Jak vybrat ten nejlepší arganový olej na tělo?

Arganový olej je sám o sobě luxusní záležitost k péči o pokožku těla i vlasů. Co ale teprve, když je obohacený o příměsi esenciálních olejů jako cedr nebo neroli, které prospějí nejen kůži, ale potěší i naše smysly a psychiku?

V nabídce e-shopu můžete vybírat (prozatím) ze čtyř druhů arganového oleje obohaceného o něco navíc: neroli, verbenu, cedr a ambru. Který je pro Vás ten pravý? Záleží většinou na příležitosti, kdy se chystáte olej použít. Na povzbuzení nálady je jasnou volbou olej s neroli nebo verbenou, vášnivější chvilky žádají smyslnou ambru, pro navození harmonického rozpoložení je vhodný cedr. 

Na jaro je jako stvořená vůně neroli. Olej z květů pomerančovníku hořkého má květinově nasládlou citrusovou vůni s kořeněným podtónem, každé vůni dodá lehkost a svěžest. Dokáže pozvednout náladu, dokonce pomáhá i proti depresím a umí i zahnat únavu, a to se na jaře vždycky hodí.

Jaro přivolá i svěží citrusová vůně verbeny, která navodí pocit osvěžení. Navíc podporuje soustředění a uvolňuje psychické napětí.

Po použití arganového oleje s příměsí esenciálního oleje z marockého cedru se rázem ocitnete v lese. Jeho jemná, dřevitě harmonická vůně Vás uklidní, dodá energii i sebevědomí. Aby taky ne, cedr je majestátní vzrostlý jehličnan, nechte prostřednictvím vůně do sebe vstřebat jeho sílu!

Hřejivá a pudrová vůně ambry má sladce dřevité aroma a hodí se pro „živočišné“ typy žen ????. Připisují se jí afrodiziakální účinky. V aromaterapii se využívá při léčbě depresí, nervozity a poruch spánku. Pomáhá tlumit stres a napětí.

Druhým kritériem výběru oleje jsou jeho léčivé účinky. Už samotný arganový olej má regenerační schopnosti, obohacení o esenciální olej je bonusem navíc. Díky neroli zklidňuje citlivou pleť, pomáhá proti akné, strijím, stahuje póry. Cedr podporuje hojení, léčí akné, ekzémy a díky příznivému působení na lymfatický systém mírní celulitidu. Verbena zase čistí zanícenou pleť a zklidňuje ji.

Pokud Vám až tak o léčebné účinky nejde, říďte se svou intuicí a nosem. Po ranní sprše přijde vhod spíše povzbuzující verbena a neroli, večer po teplé koupeli pomůže zklidnění a usnutí ambra a cedr.

Každý si najde ten svůj a navíc: kdo tvrdí, že musíte mít jen jeden?