ÚNOR BÍLÝ, POLE SÍLÍ... A S NÍM I NAŠE PLEŤ

Proč? Protože se o ni náležitě staráme a víme, co ji v zimě prospívá :)

Konec zimy je náročný nejen pro psychiku a naše tělo, kterému dochází zásoby živin z čerstvé stravy a energie ze slunce, ale i pro pleť. Vlivem znečištěného vzduchu a pobytu v málo větraných přetopených místnostech bývá mdlá a zašedlá. A nebo taky ne, pokud jí dopřáváme dostatek kvalitní výživy a tu správnou péči. Samozřejmě přírodní, z těch nejkvalitnějších bio surovin.

Co tedy můžeme pro pleť v zimě udělat, abychom ji dostali do formy ? Základem je důsledné odlíčení.   Tato stokrát omílaná pravda platí v zimě dvojnásob. Hutnější make-upy a zplodiny z ovzduší kůži zanáší a pomůže jen precizní odlíčení. Z přírodních produktů se k tomu výborně hodí Rhassoul - Marocký jíl . Pleti dodá ztracené minerály a lehce, ale efektivně odstraní usazené nečistoty a stáhne póry. Na takto připravenou, ještě vlhkou pleť je dobré nanést kvalitní pleťový plej. Na výběr je celá řada – arganový, černuchový nebo opunciový. Specialitkou je Olej z pískavice řeckého sena. Jen pár kapek tohoto luxusního oleje výrazně vypíná pleť a regeneruje ji.

Olej se do pleti nejlépe vstřebá po jejím navlhčení květovou vodou, např. růžovou, Oleje lze v zimě na pleť použít místo séra pod krém. Účinnou ochranu před nepříznivými vlivy okolí pokožce poskytne Bambucké máslo s arganovým olejem – štít, který kůži ochrání před mrazem i znečištěným ovzduším. Použít se dá i na suchá místa na těle – lokty nebo paty. Protože jaro je tady coby dup … :)